هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی استاد جاودان

دانلود سخنرانی استاد جاودان

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی آیت الله جاودان. زندگی نامه کوتاه: آیت الله محمد علی جاودان متولد 1324 در تهران است. ایشان نوه مرحوم شیخ مرتضی زاهد از علمای بزرگ شهر تهران است. محل سکونت ایشان هم اکنون طبقه فوقانی حسینیه مرحوم شیخ مرتضی زاهد است. که قبلا خانه آن مرحوم بوده است.

این عالم وارسته می گوید تمام عمر خود را بجز یک سالی که بیمار بوده است مشغول تحصیل علم و دانش بوده است. از جمله اساتید ایشان می توان به آقا مجتبی تهرانی، محمد تقی شریعتمدار، آیت الله مصطفوی، شیخ مهدی حائری یزدی، مرحوم آیت الله حق شناس و علامه سید مرتضی عسکری اشاره کرد.

یکی از مهم ترین آثار ایشان کتاب رهنمای طریق است. که موضوع آن پرسش های مردم و پاسخ های آیت الله جاودان است. و موضوع بندی شده است. همچنین این کتاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تفویظ شده است. این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های آیت الله جاودان ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد جاودان

دانلود سخنرانی جاودان

مهربانی بی نظیر امام کاظم علیه السلام

گاهی اوقات مهربانی هایی از ائمه اطهار علیهم السلام دیده می شد که هیچ نظیری در عالم ندارد. امام کاظم علیه السلام به دلیل زندانی شدن بسیاری از تکالیف از گردن او ساقط شد.
دانلود سخنرانی جاودان

معراج برای هر انسانی مقدور است

در روایت آمده است نماز معراج مؤمن است. هرکسی به اندازه زحمتی که می کشد می تواند با نماز به معراج برود. آیا می توان مثل پیامبر به معراج رفت؟ پاسخ این است که می شود اما کسی نیست که به اندازه پیامبر زحمت بکشد.
دانلود سخنرانی جاودان

تجارتِ زندگی

قرآن زندگی را یک تجارت می داند که می تواند سود کند، خیلی سود کند و یا ضرر کند و خیلی ضرر کند، اما بهترین نوع تجارتِ زندگی کدام است؟ انسان چگونه عمر خود را معامله کند؟
دانلود سخنرانی جاودان

شیطان با خیالات وارد می شود

خدمت استاد حق شناس رسیده بودیم، بعد از سلام و احوال ایشان فرمود: امروز این خبیث سه مرتبه سراغ من آمده بود، اگر دعاهایی که من صبح می خوانم نبود موفق میشد کاری بکند اما خدا رو شکر نتوانست! اما آن دعاها چه بود؟
دانلود سخنرانی جاودان

مستیِ مرگ

امیرالمؤمنین علیه السلام می فرمایند: اگر کسی به صورت جدی از گناهان پرهیز کند و واجبات را عمل کند و اخلاق بد نداشته باشد، برای او فرقی نمی کند مرگ سراغش بیاید یا خودش سراغ مرگ برود.
دانلود سخنرانی جاودان

وقتی فرشته ها حیرت زده می شوند

قرآن درباره پاداش کسانی که اهل صبر هستند و خودشان را کنترل می کنند تعبیر به غیر حساب را دارد، یعنی برای اینجور مراقبت ها دیگه چرتکه نمی اندازند، مقام اهل صبر این است.