هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی استاد ناصری

دانلود سخنرانی استاد ناصری

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی آیت الله ناصری زندگی نامه کوتاه: چهارده سالش بود که دروس مقدمات حوزه را تمام کرد. پس از گذشت دو سال مادر ایشان فوت کرد. یک سال بعد از فوت مادر، پدر به همراه سایر اعضای خانواده به ایران برگشت. و وی را به امام علی علیه السلام سپرد. وی با همتی بلند در تحصیل و تهذیب به راه خود ادامه داد. و از محضر اساتیدی چون حاج عبدالزهرا گرعاوی، حاج شیخ محمد کوفی و آیات عظام میرزا هاشم عاملی، سید عبدالهادی شیرازی، امام خمینی، سید محمود شاهرودی، سید ابولقاسم خویی (رحمهم الله) کسب فیض کرد. در عرفان نیز از محضر اساتیدی همچون آیات عظام سید محمد رضوی کشمیری، سید جمال الدین گلپایگانی، شیخ عباس قوچانی (وصی مرحوم علامه قاضی) و نیز سید هاشم حداد به سیر الی الله مشغول بود.

آیت الله ناصری پس از سالها تحصیل در نجف به امر استاد خویش، مرحوم آیت الله کشمیری به ایران برگشت. و در دولت آباد اصفهان به پرورش افراد پر استعداد پرداخت. تدریس فقه و اصول، تفسیر و اقامه نماز جماعت و پاسخ گویی به نیاز های مختلف مردم از دیگر فعالیت های این عالم وارسته بود.

از خصوصیات مشهور ایشان، علاقه شدید نسبت به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است. در اکثر مجالس سخنرانی، ایشان سعی می کند دلها را به سوی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سوق دهد. و بیشتر اوقات با نام بردن و یاد کردن آن حضرت بغض و اشک همراه سخنان ایشان می شود.

این صفحه به طور اختصای برای دانلود سخنرانی های آیت الله ناصری حفظه الله ایجاد شده است. و رفته رفته کامل می شود.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد ناصری

دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

خدا احترام گنهکار را نگه می دارد

ای پیامبر (ص) بگو: ای بندگان من که در جنایت به خویش (به واسطه گناه) از حد گذشتید ، از رحمت خدا نومید مگردید، بی تردید خداوند همه گناهان را ( به وسیله توبه ) می آمرزد. آیه 53 سوره زمر
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

کلیدی برای تمام خوبی ها و تمام بدی ها

در روایت آمده است هرروز صبح زبان خطاب به بقیه اعضای بدن می گوید حالتان چطور است؟ اعضای بدن پاسخ می دهند: ما حالمان خوب است اگر تو ما را راحت بگذاری.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

وقتی شفاعت هم بی اثر می شود

اگر هنگام تغذیه روح چراغ را روشن نکنیم و به آنچه به خورد روح می دهیم دقت نکنیم، روحمان آسیب می بیند و ممکن است بمیرد و دیگر شفاعت هم بدرد ما نمی خورد و بی اثر می شود.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

خیر دنیا و آخرت در گرو دو صفت

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند روزی حضرت محمد صلی الله علیه و آله بالای منبر بودند و فرمودند قسم به خدایی که معبودی جز او نیست خیر دنیا و آخرت را به مؤمنانی می دهند که فقط دو صفت را دارا باشند.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

امام زمان (عج) لحظه ای از ما غافل نیست

تمام دنیا نزد حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفدا مانند یک فندق در کف دستان شماست، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف لحظه ای از حال ما غافل نیستند.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

وقتی گناه ایمان را بی اعتبار می کند

ایمان دو قسم دارد، یکی مستقر و دیگری مستودع، ایمان مستودع یعنی ایمان متزلزل این همان ایمانی است که هنگام مرگ شیطان می آید و آنرا می گیرید و نمی گذارد با ایمان از دنیا برویم. کثرت گناه و دلبستگی به دنیا ایمان را متزلزل می کند.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

معانی و مراتب غیبت

یکی از معانی غیبت این است که مطالبی را که برادرت نمیخواهد فاش شود افشا کنی، شخصی که غیبت می کند مثل کسی است که گوشت برادر خود را می خورد.
1 2 3