هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی استاد ناصری

دانلود سخنرانی استاد ناصری

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی آیت الله ناصری زندگی نامه کوتاه: چهارده سالش بود که دروس مقدمات حوزه را تمام کرد. پس از گذشت دو سال مادر ایشان فوت کرد. یک سال بعد از فوت مادر، پدر به همراه سایر اعضای خانواده به ایران برگشت. و وی را به امام علی علیه السلام سپرد. وی با همتی بلند در تحصیل و تهذیب به راه خود ادامه داد. و از محضر اساتیدی چون حاج عبدالزهرا گرعاوی، حاج شیخ محمد کوفی و آیات عظام میرزا هاشم عاملی، سید عبدالهادی شیرازی، امام خمینی، سید محمود شاهرودی، سید ابولقاسم خویی (رحمهم الله) کسب فیض کرد. در عرفان نیز از محضر اساتیدی همچون آیات عظام سید محمد رضوی کشمیری، سید جمال الدین گلپایگانی، شیخ عباس قوچانی (وصی مرحوم علامه قاضی) و نیز سید هاشم حداد به سیر الی الله مشغول بود.

آیت الله ناصری پس از سالها تحصیل در نجف به امر استاد خویش، مرحوم آیت الله کشمیری به ایران برگشت. و در دولت آباد اصفهان به پرورش افراد پر استعداد پرداخت. تدریس فقه و اصول، تفسیر و اقامه نماز جماعت و پاسخ گویی به نیاز های مختلف مردم از دیگر فعالیت های این عالم وارسته بود.

از خصوصیات مشهور ایشان، علاقه شدید نسبت به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است. در اکثر مجالس سخنرانی، ایشان سعی می کند دلها را به سوی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سوق دهد. و بیشتر اوقات با نام بردن و یاد کردن آن حضرت بغض و اشک همراه سخنان ایشان می شود.

این صفحه به طور اختصای برای دانلود سخنرانی های آیت الله ناصری حفظه الله ایجاد شده است. و رفته رفته کامل می شود.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد ناصری

دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

یاری امام زمان(عج) امتحان می خواهد

شخصی از اهالی حله بسیار امام زمان(عج) را دوست داشت. در یکی از ملاقات ها خطاب به امام گفت: شما می گویی 313 نفر لازم داری؟ من برایت می آورم. حضرت فرمودند: آنها را به خانه ات دعوت کن تا با یاری آنها قیام را شروع کنیم.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

دو صفتی که ثوابش قابل تعیین نیست

امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: دو چیز است که بشر نمی تواند برای آنها وزنی تعیین کند. اولین آنها بخشش و دومی آنها عدالت است.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

ذکر شریف بسم الله الرحمن الرحیم

آخرین پیامبری که قبل از رسول خاتم (ص) ذکر بسم الله همراهش بود حضرت سلیمان(س) بود. یهود و نصاری بسم الله نداشتند وقتی نبی اکرم (ص) مبعوث شد همراه خود بسم الله را آورد.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

برخورد با اشرافیت در آخرالزمان

پیامبر صلی الله علیه و آله می فرماید در آخرالزمان قومی می آیند که لذیذ ترین غذا ها را می خوردند، زیبا ترین لباس ها را می پوشند و... سپس حضرت برای برخورد با چنین افرادی دستوراتی می دهند.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

خود را اسیر باطل نکنید

هر حرفی که شنیدی بر علیه اطرافیان ات باور نکن، اگر هرچه شنیدی باور کنی اسیر باطل خواهی شد. به خاطر تهمت یک شخص نادان قطع رحم میکنی و در نتیجه عمرت کوتاه می شود.
دانلود سخنرانی آیت الله ناصری

نفس از شیطان قوی تر است

همه فرزندان آدم دو دشمن بزرگ و قدرتمند دارند. یکی شیطان که دشمن خارجی ما است و دیگری نفس است که دشمن داخلی ما است و از خصوصیات مخفی ما مطلع است و خباثت و قدرت بیشتری نسبت به شیطان دارد.
1 2 3