هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی علوی تهرانی

دانلود سخنرانی استاد علوی تهرانی

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد علوی تهرانی

Alavi-7

درجا زدن ممنوع!

خلاصه سخنرانی - کدام آدم عاقلی چند سال پشت سر هم می رود کلاس اول؟ تا کی میخواهیم در دینداری کلاس اول بمانیم؟ باید دست از درجا زدن برداریم و آماده ملاقات با خدا بشویم.
سخنرانی مذهبی کوتاه

فرمول استجابت دعا

ادعونی استجب لکم، دعا کنید، اجابت می کنم، ان الله لا یخلف المیعاد، براستی خدا خلف وعده نمی کند، پس چرا دعا های ما اجابت نمی شود؟ چونکه فرمول استجابت دعا را نمی دانیم!
سخنرانی مذهبی کوتاه

چرا پیامبر (ص) برای رسالتش اجرت طلب کرد؟

پیامبران الهی برای رسالت خود هیچ اجرتی تعیین نکرده اند و اجر رسالت خود را به عهده خداوند گذاشتند، اما پیامبر ما با اینکه مقام بالاتری نسبت به سایر انبیاء داشته است تنها پیامبری است که برای رسالتش اجرت تعیین کرده است، چرا؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

بالاترین ذکر در کلام امام رضا (ع)

می روی پیش دکتر، دارو کم می دهد، می گویی نمی فهمد، برای فلان مشکل می گویند فلان ذکر را بگو، می گویی برو بابا! این یک مشکل فرهنگی است که فقط داروهای مفصل جسمی و روحی را قبول داریم.
سخنرانی مذهبی کوتاه

بی اختیاری برای امام (ع)

ما باید نسبت به اهل بیت علیهم السلام 5 شان را رعایت کنیم، اولین آن محبت است، اما آیا ما می توانیم همین اولین شان را رعایت کنیم؟ آیا ما برای امام خود بی اختیار هستیم؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

فنداسیونِ عاقبت بخیری

خبر رسید که خداوند امری خواهد کرد و قرار است یک نفر آن را تمرد کند، در عالم ملکوت ولوله شد و ملائکه فوج فوج می رفتند خدمت شیطان که آقاجان برای ما دعا کن که آن یک نفر ما نباشیم، اما چه شد؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

صلوات نشانه چیست؟

امام صادق علیه السلام در روایتی در مورد نشانه صلوات فرستادن و ارتباط آن با عالم ذر سخن گرانبهایی می فرمایند.