هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

سخنرانی مذهبی همیشه یکی از محبوب ترین محتوا های فضای مجازی برای ایرانیان بوده و هست. مخصوصا اگر کوتاه و حکیمانه باشد. این صفحه جهت دانلود سخنرانی ایجاد شده است.

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند: حکمت گمشده مومن است. پس آن را دریابید اگر چه از اهل نفاق باشد.

ویژگی برتر گوش دادن به سخن حکمت آمیز نسبت به مطالعه آن در کتاب ها آن است که امیر کلام در روایتی فرموده اند. یکی از اصحاب امام بر ایشان وارد شد. امام علیه السلام به او فرمودند: مرا موعظه کن! آن مرد تعجب کرد و گفت من!؟ شما را موعظه کنم!؟ شما که موعظه نمی خواهید! امام علیه السلام پاسخ دادند در شنیدن اثری هست که در دانستن نیست.

در اینجا صدها سخنرانی دقیقا هفت دقیقه ای برای شما مخاطبین عزیز آماده شده. امیدواریم از دانلود سخنرانی ها و گوش دادن به آنها لذت ببرید. یاعلی مدد ✋

آخرین سخنرانی های ویدئویی

آخرین سخنرانی ها

سخنرانی مذهبی کوتاه

دست من خورد به آبی که نصیب تو نشد

کربلا کعبه عشق است و من اندر احرام / شد در این قبله عشاق دوتا تقصیرم دست من خورد به آبی که نصیب تو نشد / چشم من داد از آن آب روان تصویرم باید این دیده و این دست کنم قربانی / تا که تکمیل شود حج من و تقدیرم
سخنرانی مذهبی کوتاه

کربلا عین سیاست است

کربلا عین سیاست است، اختلاف امام حسین علیه السلام و یزید سر حجاب، غسل و وضو یا حج نبود، اختلاف بر سر حکومت بود. امام حسین علیه السلام فرمود مثل من با مثل تو بیعت نمی کند.
سخنرانی مذهبی کوتاه

خودت را جای اصحابش بگذار

وقت جان دادن سرش بر زانوی امام حسین علیه السلام بود، گفت آیا به عهدم وفا کردم؟ امام علیه السلام فرمودند: بله، تو در بهشت جلوی من خواهی بود.
سخنرانی مذهبی کوتاه

داستان سفیر روم و سر امام حسین(ع)

سفیر روم به یزید گفت این سر بریده کیست؟ گفت: این سر فرزند دختر پیامبر ماست. گفت به خدا قسم شما باطل هستید و او حق است، چگونه می شود با فرزند دختر پیامبرتان اینگونه رفتار کنید!؟ یزید دستور داد سر او را بزنند.
سخنرانی مذهبی کوتاه

اشبه الناس بالرسول خَلقا و خُلقا

حضرت علی اکبر علیه السلام اشبه الناس بالرسول خَلقا و خُلقا بودند و چون امام حسین علیه السلام حب و بغضش خدایی بود، پسرش را به خاطر چنین مقامی که داشت بیش از اندازه دوست می داشت.
سخنرانی مذهبی کوتاه

پست تر از اهل سقیفه

ابی عبدالله (ع) در مسیر حرکت به کربلا وقتی به مکه رسیدند با عبدالله ابن عمر ملاقات کردند و به او جمله ای گفتند که نشان می دهد او از اهالی سقیفه هم پست تر بوده است. اما چرا او لایق چنین تعبیری شد؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

چرا ده شب عزاداری می کنیم؟

شخصی محضر امام صادق علیه السلام رسید و گفت اگر کسی بمیرد و یا به قتل برسد همان شب برایش عزاداری می کنند و تمام می شود، چرا شما از شب اول محرم عزدارای را شروع می کنید و ادامه می دهید؟
1 2 3 59