هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی آقاتهرانی

دانلود سخنرانی آقاتهرانی

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی استاد مرتضی آقا تهرانی. زندگی نامه کوتاه: مرتضی آقاتهرانی در 1 فروردین 1336 در اصفهان به دنیا آمد. او علاوه بر تحصیلات حوزوی، تحصیلات دانشگاهی نیز دارد.

ایشان دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی از موسسه امام خمینی، دکترای فلسفه از دانشگاه بینگهمتون آمریکا و فوق لیسانس عرفان از دانشگاه مک گیل کانادا می باشد.

وی مدتی امام جمعه نیویورک بود و موسسه اسلامی نیویورک را تاسیس و مدیریت کرد و در کنار آن به فعالیت علمی خود پرداخت. نمایندگی چند دوره مجلس شورای اسلامی نیز از جمله سوابق فعالیتی این استاد اخلاق می باشد. این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های استاد مرتضی آقا تهرانی ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد آقاتهرانی

دانلود سخنرانی آقاتهرانی

تا قدرش را ندانیم نمی آید

یکی از دلایلی که به خیمه ها حمله کردند و همه چیز را آتش زدند این بود که مدارکی که علیه شان بود نابود کنند، چقدر نامه دادند که آقاجان بیا! نه تنها ما منتظر تو هستیم، طبیعت هم منتظر تو است.
دانلود سخنرانی آقاتهرانی

هرچه دلت می خواهد گناه کن!

آمد محضر امام حسن مجتبی علیه السلام و گفت: هرکار می کنم نمی توانم گناه را ترک کنم، حضرت در پاسخ شرایطی را شمردند که در آنها گناه کردن هیچ اشکالی ندارد و به او گفتند با این شرایط هرچه دلت می خواهد کن!
دانلود سخنرانی آقاتهرانی

خودت را جای اصحابش بگذار

وقت جان دادن سرش بر زانوی امام حسین علیه السلام بود، گفت آیا به عهدم وفا کردم؟ امام علیه السلام فرمودند: بله، تو در بهشت جلوی من خواهی بود.
دانلود سخنرانی آقاتهرانی

مناجاتی که همه امامان می خواندند

من ندیده ام در مورد هیچ دعا یا مناجاتی گفته باشند که همه ائمه معصومین علیهم السلام آنرا می خوانند. مناجات شعبانیه اینگونه است. قدر لحظات ماه شعبان را بدانید این مناجات را بخوانید و به معانی آن توجه کنید.
دانلود سخنرانی آقاتهرانی

شش هزار نامه در یک روز!

ذره ای هوا گرم می شود دیگر حال روزه گرفتن نداریم، بعد درباره 1400 سال پیش نظر میدهیم و به کوفیان خورده می گیریم، آیت الله بهجت می گفتند خدا را شکر زمان اهل بیت علیهم السلام نبودیم. آن موقع امتحان ها سخت بود.
دانلود سخنرانی آقاتهرانی

جهنمی شدن در لحظه مرگ

از طرفی روایاتی هست که می گوید اگر کسی ذره ای محبت امیرالمؤمنین را داشته باشد در آتش نمی سوزد. اما از طرف دیگر روایاتی درباره جهنمی شدن اهل گناه کبیره وارد شده است. این دو چگونه قابل جمع است؟
دانلود سخنرانی آقاتهرانی

با اصل توحید مشکل داشتند

جمع شدن پشت در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها و ماجرای کوچه انتقاد و مخالفت با شخص خدا بود، زیرا همین دیروز بود که پیامبر صلی الله علیه و آله علی ابن ابی طالب علیه السلام را از جانب خدا به جانشینی خود نصب کرده بود.
1 2 3