هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی آیت الله جوادی آملی

دانلود سخنرانی آیت الله جوادی آملی

 

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی های آیت الله جوادی آملی. زندگی نامه کوتاه: عبدالله جوادی آملی در سال 1312 در شهر آمل دیده به جهان گشود. در سال 1325 وارد حوزه علمیه آمل شد.

ایشان فیلسوف، فقیه، مفسر قرآن، مدرس حوزه های علمیه و از مراجع تقلید شیعه است. او از شاگردان آیت الله بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بوده است و قریب شصت سال است که در حوزه های علمیه سراسر کشور به تدریس تفسیر، فقه، عرفان و فلسفه پرداخته است.

ایشان آثار مکتوب بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به مفاتیح الحیات، تفسیر تسنیم و رحیق مختوم اشاره کرد.

این عالم وارسته بعد از انقلاب اسلامی مسئولیت هایی همچون عضویت مجلس خبرگان قانون اساسی، جامعه مدرسین و مجلس خبرگان رهبری را بر عهده داشته است. همچنین ایشان در دهه هفتاد و هشتاد امام جمعه قم بوده است. وی در سال 1367 در سفری به شوروی پیام امام خمینی (ره) را به گورباچف رساند. این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های آیت الله جوادی آملی ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های آیت الله جوادی آملی

سخنرانی مذهبی کوتاه

ترس و خجالت، عامل عقب ماندگی

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند: شخصی که می ترسد محروم می شود. گاهی افراد از شکست در امتحان می ترسند، برای همین درس نمیخوانند، این اشتباه است.
سخنرانی مذهبی کوتاه

کرونا یک زنگ هشدار است

اینکه نظام خلقت آنقدر هماهنگ و دقیق چیده شده است که می تواند با یک ذره بسیار کوچک مثل ویروس کرونا 7 میلیارد انسان را بلرزاند زنگ هشداری است برای بیدار شدن دلهای خفته
سخنرانی مذهبی کوتاه

کدام عالم از شهید بالاتر است؟

امیرالمؤنین علیه السلام در نهج البلاغه ضمن نامه ای که خطاب به دربار بنی امیه نوشتند می فرمایند انا من ربانی العلم، این همان مقامی است که می گویند از شهادت بالاتر است، اما معنای آن چیست؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

مهربانی با کبوتران نعمت الهی

امیرالمؤمنین علی علیه السلام در حکمت سیزدهم نهج البلاغه نعمت های الهی را به دسته پرندگان تشبیه می کنند و می فرمایند با دسته اول آنها مهربان باشید تا دسته های بعدی نیز کنار شما فرود بیایند.
سخنرانی مذهبی کوتاه

تفاوت محبت و مودت

در آیه 23 سوره شوری آمده است: از شما [در برابر ابلاغ رسالتم] هیچ پاداشی جز مودّت نزدیکان [یعنی اهل بیتم] را نمی خواهم. اما تفاوت محبت و مودت در چیست؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

خداوند، خائن را رها نمی کند

اگر خدایی نکرده کسی به نظام خیانت کند خدا او را رها نمی کند. خداوند در آیه 29 سوره محمد (ص) می فرماید: آیا آنان که در دل مرض (نفاق پنهان) دارند فکر می کنند که خدا کینه درونی آنها را آشکار نمی‌سازد؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

مژه برهم نزنم گر بزنی تیر و سنانم

صبح شد، اول تیر را برای گرفتن جایزه عمر ابن سعد زد، گفت شاهد باشید اولین تیر را من زدم، سپس مثل قطرات باران تیر آمد.
1 2 3