هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی قاسمیان

دانلود سخنرانی استاد قاسمیان

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی استاد قاسمیان. زندگی نامه کوتاه: غلامرضا قاسمیان متولد 1351 در شهر تهران است. ایشان علاوه بر تحصیلات حوزوی دارای مدرک دکترای فلسفه از دانشگاه قم و کارشناسی عمران دانشگاه شریف هستند. همچنین استادی دانشگاه شریف، امیرکبیر و علم و صنعت نیز بخشی از کارنامه علمی ایشان است.

این مفسر قرآن مدیر و موسس مدرسه علمیه مشکات در تهران است. به دلیل آشنایی ایشان با فضای دانشگاه سخنرانی های ایشان یکی از پرطرفدار ترین سخنرانی ها در میان دانشجویان ایران است. وی بر خلاف سخنرانان دیگر در پایان منبر خود روضه را به سبک آواز سنتی می خواند که همین امر سبب شهرت بیشتر او شده است. (انصافا هم صداش خوبه) این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های استاد قاسمیان ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد قاسمیان

دانلود سخنرانی قاسمیان

قرآن را به جان خود تلقین کنید

امیرالمؤمنین علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند یکی از ویژگی های مؤمنین این است که شب هنگام بلند می شوند و با تلاوت قرآن خود را غمگین می کنند و درد های خود را با قرآن درمان می کنند، این یعنی تلقین کردن قرآن.
دانلود سخنرانی قاسمیان

ارتباط با مردم در سیره فاطمی

در روایات احتجاب را بسیار قبیح شمرده اند. احتجاب یعنی دربان گذاشتن و جلوگیری از ارتباط مستقیم و آسان با مردم. تا می شود باید ارتباط نیازمندان با شما آسان باشد. سیره حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیه اینگونه بوده است.
Qasemian-37

بهترین یار امیرالمؤمنین (ع) که بود؟

همه ما فکر می کنیم مالک اشتر بهترین یار امیرالمؤمنین علیه السلام بوده است در حالی که امام رضا علیه السلام در روایتی شخص دیگری را به عنوان بهترین یار آن حضرت معرفی می کنند و ویژگی هایی که او را از دیگران متمایز کرده است را می شمارند.
دانلود سخنرانی قاسمیان

تهذیب در امور روزمره رخ می دهد

گاهی سوال می کنند که ما برای تهذیب نفس چه کنیم؟ می گوئیم با همسرت خوش رفتار باش. می گویند نه از اینها، سجده و نماز شب را بگو! حواسمان نیست که اکثر مسائل تهذیبی همان امور روزمره است.
دانلود سخنرانی قاسمیان

وقتی هم خدا فریبت می دهد هم شیطان

در قرآن آمده است عده ای هستند که امر به منکر و نهی از معروف می کنند. مفسرین می گویند این عده واقعا فکر می کنند امر به معروف و نهی از منکر می کنند اما فریب خورده اند. اما فریب چه کسی را؟
دانلود سخنرانی قاسمیان

رابطه سحر خیزی و رزق و روزی

نذر کرد که اگر جای پارک پیدا کنم 5 تومان صدقه می دهم، همان لحظه یک ماشین از پارک بیرون آمد، گفت خدایا نمیخواد، پیدا شد، بعضی ها فکر می کنند اتفاقات حتما باید خیلی عجیب باشد تا کار خدا باشد، این غلط است!
دانلود سخنرانی قاسمیان

پیامبر(ص) از مردم و در مردم بود

خداوند در سوره توبه می فرماید: همانا رسولی از جنس شما برای (هدایت) شما آمد که فقر،پریشانی،جهل و فلاکت شما بر او سخت می آید و بر (آسایش و نجات) شما بسیار حریص و به مؤمنان رئوف و مهربان است.
1 2 3 4