هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی میرباقری

دانلود سخنرانی استاد میرباقری

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی استاد میرباقری. زندگی نامه کوتاه: سید محمد مهدی میرباقری متولد 1340 در قم است. وی یک نظریه پرداز مشهور در ایران است. و هم اکنون رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در قم است.

از جمله اساتید فقه و اصول ایشان می توان به آیات عظام: بهجت، میرزا جواد تبریزی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی و سبحانی اشاره کرد. و مهم ترین اساتید منطق و فلسفه او آیات عظام حسن زاده آملی، عبدالله جوادی آملی، محمد تقی مصباح یزدی و سید منیرالدین حسینی الهاشمی بوده اند.

وی عضو مجلس خبرگان رهبری است. برخی از تالیفات او عبارت اند از نهر عظیم، انقلاب اسلامی و تداول قدرت، مشکات ولاء، هنر دین تجدد، نسبت اخلاق و فناوری اطلاعات، جستار هایی در معانی ولایت فقیه، بینش تمدنی و گفتار هایی پیرامون تحول در علوم انسانی. این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های استاد میرباقری ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد میرباقری

دانلود سخنرانی میرباقری

بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی

آخرین پیام مکتوب امام خمینی (ره) در 2 فروردین 68 را مطالعه کنید، امام در آن پیام هدف اصلی انقلاب را اعلام می کند و می فرماید: گیرم در این مسیر تمام بسیجی ها به دار آویخته شوند! هدف اصلی انقلاب چه بود؟
دانلود سخنرانی میرباقری

سعی کن از حواریون باشی!

خداوند در سوره صف اطمینان می دهد که نورش تکمیل می شود. سپس باطل و نقشه هایش را معرفی می کند. و در پایان وظیفه ما را تعریف می کند و می فرماید چه بهتر که از حواریون باشید.
دانلود سخنرانی میرباقری

اهمیت دعا در روز اول محرم

روز اول محرم روزی است که خداوند دعای حضرت زکریا را مستجاب کرد و به او فرزندی به نام یحیی را عطا کرد، به نظر می رسد این روز برای استجابت دعا هایی از این جنس مثل نسل پاک و زندگی و مال پاک و شهادت و... مناسب باشد.
دانلود سخنرانی میرباقری

اهمیت استغفار در شب های قدر

امشب شب تقدیر امور است، ملائکه همراه با روح بر زمین در محضر ولی خدا فرود می آیند و تقدیرات سال رو به امضای حضرت(ع) می رسانند. خب این نقش حضرت(عج) است اما به در این شب چه وظیفه ای داریم؟ رزق بهره ما از این شب بزرگ چیست؟
دانلود سخنرانی میرباقری

ابتلاء اهل بیت(ع) بستر هدایت مردم

در آیه 20 سوره فرقان آمده است که بعضی از شما را وسیله امتحان بعضی دیگر قرار دادیم، آیا صبر و شکیبایی می کنید (و از عهده امتحان برمی آیید)؟! اما معنا و مخاطب این آیه کیست؟
دانلود سخنرانی میرباقری

وداع با ماه مبارک رمضان

خدایا خیلی ها در این ماه رمضان به تو رسیدند اما من کوتاهی کردم و نتوانستم به سوی تو بیایم، خدایا شکرت که با این حال آنچه به خوبان خود دادی به من هم دادی، لحن ما در آخر ماه رمضان باید اینگونه باشد.
دانلود سخنرانی میرباقری

شفافیت، مرحله بعدی انقلاب

40 سال است چند نفر که می توان از آنها نام برد در تصمیم سازی های مملکت دخالت داشتند و همیشه طلبکار بودند و ژست اپوزیسیون به خود گرفته اند، شفافیت در تصمیم سازی می تواند نفوذ چنین افرادی را قطع کند.
1 2 3