هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

دانلود سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی های استاد رحیم پور ازغدی – زندگی نامه کوتاه: حسن رحیم پور ازغدی متولد 1343 در شهر مقدس مشهد می باشد. وی یکی از مشهور ترین نظریه پردازان و پژوهشگران انقلاب اسلامی است. تحصیلات حوزوی دارد و دارای درجه اجتهاد است.

دو برادر او شهید شده اند و خود او نیز جانباز است. سخنرانی های ایشان در دانشگاه ها یکی از تاثیر گذار ترین و پر مخاطب ترین جلسات دانشگاهی است. وی یکی از قدیمی ترین اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی است. استاد ازغدی یک مرتبه ترور نافرجام را تجربه کرده است.

از ایشان بیش از 20 عنوان کتاب و مقاله علمی چاپ شده است که از جمله آنها می توان به حسین (ع) عقل سرخ، علی (ع) شهر بی امان، مهدی (ع) ده انقلاب در یک انقلاب، محمد (ص) پیامبری برای همیشه اشاره کرد. این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های استاد رحیم پور ازغدی ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد رحیم پور ازغدی

دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

کربلا عین سیاست است

کربلا عین سیاست است، اختلاف امام حسین علیه السلام و یزید سر حجاب، غسل و وضو یا حج نبود، اختلاف بر سر حکومت بود. امام حسین علیه السلام فرمود مثل من با مثل تو بیعت نمی کند.
دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

وقتی هیچ دعایی مستجاب نمی شود

امیرالمؤمنین سلام الله علیه در نهج البلاغه می فرمایند: امر به معروف و نهی از منکر را رها نکنید که در آن صورت پلیدان بر شما حکومت خواهند کرد و هر چه دعا کنید مستجاب نخواهد شد.
دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

اسلام، ضد اعدام ترین مکتب

قرآن اعدام را پسندیده نمی داند، بلکه می گوید بهتر است که اولیاء دم قاتل را ببخشند، اعدام جلوی قتل را می گیرد، اگر اعدام نکنیم اشرار برای قتل دیگران احساس امنیت می کنند و جریمه مالی یا حبس را به جان می خرند.
دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

خشونت در اسلام

بعضی اسلام را تماما خشونت آمیز و جنگ طلب معرفی می کنند برخی برعکس اسلام را تماما مهربانی و صلح طلبی معرفی می کنند، اما حق با کدام دسته است؟ اسلام جنگ را می پسندد یا صلح را؟
دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

سخت ترین دوران امامت اهل بیت (ع)

سخت ترین دوران حیات سیاسی اجتماعی اهل بیت علیهم السلام دوران امام سجاد علیه السلام بود، ایشان در شمارش پیروان خود در آن دوران تعبیر عجیبی دارند، کمتر از انگشتان دو دست!
دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

حاجی واشنگتون

در تمامی رشته ها متخصص داریم، اما در تمام رشته ها مشکلات داریم، چرا؟ چون از جوانان متخصص خودمان استفاده نمی کنیم و همچنان چشم براه واردات مدیر و پیمانکار خارجی هستیم!
دانلود سخنرانی رحیم پور ازغدی

تحلیل های امروزی امام حسن (ع)

عده ای زمان امام حسن علیه السلام به ایشان گفتند آقا شما حق و معاویه باطل، بیایید مذاکره کنیم، صلح کنیم، معاویه تعهداتی دارد و به آنها عمل خواهد کرد، پاسخ امام حسن علیه السلام شنیدنی است.
1 2