هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی قرائتی

دانلود سخنرانی استاد قرائتی

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی استاد قرائتی. زندگی نامه کوتاه: محسن قرائتی متولد 1324 در شهر کاشان. پدرش علی نقی قرائتی از بازاریان متدین کاشان بود. پدر بزرگ او در دوران رضا شاه جلسات قرآن پر آوازه ای داشت که باعث شد به مرور زمان به قرائتی مشهور شود و نام خانوادگی آنها به آن تغییر کند. در 14 سالگی وارد حوزه علمیه کاشان شد. در کنار دروس حوزوی در درس تفسیر شیخ علی آقا نجفی نیز حضور پیدا می کرد. سال دوم حوزه را در مدرسه آیت الله گلپایگانی قم سپری کرد و بعد از مدتی به حوزه علمیه نجف رفت. و پس از بازگشت به پژوهش در کتب تفسیری مختلف مثل مجمع البیان پرداخت. همکاری وی برای تدوین تفسیر نمونه به مدت 15 سال ادامه داشت و طی این سالها با تهیه یادداشت برداشت های تفسیری در این زمینه به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کرد.

تلویزیون از سال های دور مهمان سخنرانی های استاد قرائتی بوده است. وی مجری برنامه مشهور درس هایی از قرآن بود که از سال 59 تا هم اکنون ادامه دارد. برنامه ای که به پیشنهاد شهید مطهری و تایید امام خمینی آغاز شد. وی کارشناس ثابت برنامه های دیگر رادیو و تلویزیون از جمله سمت خدا و آینه وحی است. سخنرانی استاد قرائتی به دلیل سادگی کلام ایشان و همچنین شوخ طبعی ایشان همیشه مورد توجه توده مردم بوده است.

تالیفات محسن قرائتی به 61 جلد می رسد که مشهور ترین آنها تفسیر نور است. این تفسیر 12 جلدی شامل تمام قرآن می شود و به زبان ساده و روان نوشته شده است. این کتاب ارزشمند در سال 1376 به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی های استاد قرائتی ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد قرائتی

دانلود سخنرانی قرائتی

تفسیر سوره کوثر

سوره کوثر شبیه ساختمانی است که از مصالحی تشکیل شده است که هیچ جای دنیا پیدا نمی شود، یک سوره منحصر بفرد، چه از لحاظ الفاظ چه از لحاظ معانی
دانلود سخنرانی قرائتی

الکی خوش ها

گاهی انسان ها با مسائل کوچک دنیوی شاد و سرمست می شوند اما به مسائل بزرگ اخروی بی توجه هستند. این مورد مذمت است. شکر نعمت خوب است اما نباید از آخرت غفلت کرد.
دانلود سخنرانی قرائتی

می خواهند عزاداری را پوک کنند

دشمنان دیدند ایرانی ها دارایی بزرگی به نام امام حسین علیه السلام دارند گفتند چگونه این دارایی را از آنها بگیریم؟ به این نتیجه رسیدند که باید عزاداری ها را تو خالی و بی فایده کنند.
دانلود سخنرانی قرائتی

فکر های سوراخ

در جنگ نرم توپ، تانک، تفنگ یا چاقو وجود ندارد، ماشین شما دزدیده نمی شود یا جان شما گرفته نمی شود، اعضای بدن شما سوراخ نمی شود، جنگ نرم فکر های سوراخ به جا می گذارد.
دانلود سخنرانی قرائتی

استخاره های غلط

یکی از استفاده های اشتباه از قرآن استخاره های بیجا است، برای هرکاری نباید استخاره کرد، مثلا کسی افسرده می شود و استخاره می کند که خودکشی کند! این استخاره باطل است.
دانلود سخنرانی قرائتی

حجاب برای افراد بی دین هم لازم است

بگذارید چند دقیقه دین را کنار بگذاریم، حتی اگر دین نداشته باشیم متوجه لزوم حجاب خواهیم شد. اگر زن ها بد حجاب و مرد ها چشم چران باشند نظام خانواده نابود خواهد شد.
دانلود سخنرانی قرائتی

شباهت نماز و سوزن نخ

پلیس جلوی شما را می گیرد و می گوید گواهینامه؟ شما گواهی پایان خدمت بدهی قبول نمی کند، گواهی پایان کار شهرداری بدهی باز هم قبول نمی کند، هرچیزی جز گواهینامه رانندگی به درد نمی خورد، نماز در آخرت همچین حالتی دارد.
1 2 3