هفت دقیقه

مرجع سخنرانی کوتاه

دانلود سخنرانی استاد فاطمی نیا

دانلود سخنرانی استاد فاطمی نیا

صفحه اختصاصی دانلود سخنرانی استاد فاطمی نیا. زندگی نامه کوتاه: سید عبدالله فاطمی نیا متولد 1325 در شهر تبریز می باشد. پدرش سید اسماعیل که از علمای معروف عرفان از همان کودکی او را اخلاق و عرفان آموخت.

از جمله اساتید عرفانی ایشان می توان به آیات عظام حسن مصطفوی، سید رضا بهاء الدینی، محمد تقی بهجت، علامه طباطبایی و علامه جعفری اشاره کرد.

ایشان خطیب، استاد اخلاق، مورخ اسلامی و کتاب شناس است و از جمله تالیفات او می توان به نکته ها از گفته ها، فرهنگ انتظار، فرجام عشق، یک نکته از هزاران، ارمغان غدیر، شرح و تفسیر زیارت جامعه کبیره، نغمه عاشقی اشاره کرد. این صفحه به طور اختصاصی برای دانلود سخنرانی استاد فاطمی نیا ایجاد شده است.

صفحه اختصاصی سخنرانی های استاد فاطمی نیا

Fateminia-22

دین واقعی را بگویید

بچه ها فکر می کنند پدر ها یا مادر ها تمام دین هستند، اگر به آنها دین غلط را بگویید از شما زده نمی شوند. از دین زده می شوند. باید دین واقعی را گفت. خداوند در قرآن دین واقعی را می گوید.
سخنرانی مذهبی کوتاه

معنای دعا از لفظ آن مهم تر است

بسیاری از دعا ها لفظش مهم نیست بلکه معنای آن باعث استجابت می شود یعنی مفاهیم دعا الهام بخش توکل است یعنی معرفت دعا کردن و توکل کردن را به ما می آموزد تا بتوانیم به حاجات خود برسیم.
سخنرانی مذهبی کوتاه

معنی اسم مبارک فاطمه (س)

یک قطره از دریای فضائل حضرت راجع به اسم مبارک او است. فطم یعنی گرفته شدن و حضرت فاطمه(س) فاطمه نامیده شد چون شیعیانش از آتش جهنم گرفته شده اند و وارد آن نخواهند شد.
سخنرانی مذهبی کوتاه

معنی حقیقی عشق

سلمان و ابوذر آمدند محضر امیرالمؤمنین علی علیه السلام، گفتند شنیده ایم بعضی ها شما را به نور می شناسند، گفتیم بیاییم و از خود شما معنایش را بپرسیم.
سخنرانی مذهبی کوتاه

اسبهای وحشی و شترهای رام

امیرالمؤمنین علی علیه السلام در نهج البلاغه گناهان را به اسب های وحشی که افسار شان دور انداخته شده است تشبیه می کند، اما منظور از این تشبیه چیست؟
سخنرانی مذهبی کوتاه

والدین پس از مرگ هم حقوقی دارند

در روایتی از امام باقر (ع) آمده است که شخص ممکن است در زمان حیات پدر و مادر نسبت به آنها نیکوکار باشد اما عاق والدین شود چرا که پس فوت پدر و مادر دیون آنها را پرداخت نکرده و برای شان استغفار نکرده است.
سخنرانی مذهبی کوتاه

توبه های بدرد نخور

مثلا می گوید آخ با خانم بد صحبت کردم، اگر ناراحت بشود و امروز شام درست نکند چیکار کنم؟ چه خوبه دیگه باهاش خوب صحبت کنم، این پشیمانی اسمش توبه نیست، توبه باید پشیمانی خدایی داشته باشد.
1 2 3